KONST / Litografier / Färglitografi 14632092
nr 1463 2092
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 314/360. Färglitografi, bildmått: 45x55, yttermått inklusive ram: 56x68 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:18:51
300 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
25 apr